Přeskočit na hlavní obsah

Femme canale (láskopičomilujutě)

Číšník s navoskovaným knírkem, který slušel (sorry brácho) naposled jeho pradědečkovi, přihodil další poleno do krbu (díky brácho) a odnesl prázdné sklenice. Rozhlédl jsem se po baru. V levém rohu lili dva borci pivko jako o život, taková ta poctivá, chlapská práce, zatímco v pravém rohu se naopak párek skorohipsterů ulejval nad kávičkou.


Nejzajímavější byly dvě kámošky, blondýna s brunetkou, hned u vedlejšího stolu. Blondýna byla o dost štíhlejší a prsatější než její kamarádka, a tak trochu femme fatale, jestli mi jako rozumíš. Tak dobře, jen trochu. Ale měla takový zajímavý, něžný čumáček. A z něj, z něj vycházel sexy hlas, takový trošku níž položený chrapláček. Cítil jsem v ten moment ledasco a všechno to bylo příjemné.

Začal jsem v duchu teoretizovat, jak by začal asi každý druhý chlap se špetkou sebevědomí. Ubral jsem si tuhle pár kil a let, tamhle přidal trochu toho charisma a vlasů a šel na věc. V duchu!  Zase tolik toho sebevědomí jsem neměl. Zkrátka teoretizoval jsem si takhle, jestli bych dokázal bojovat o její zájem, o její srdce, o její lásku, o její štěstí…

(Mezitím u vedlejšího stolu ten sexy chrapláček říká naproti sedící kamarádce: „Hej, pičo, a byla jsem jako fakt v piči, oukej?“)

…é, o její lásku, o její štěstí, jak bych se pak vedle ní každé ráno probouzel, a s prvními ranními paprsky jí tichounce pošeptal do toho jejího sexy ouška: „Lásko, pičo, miluju tě jako prase, jako fakt, a tady máš něco k žrádlu – jebal jsem se s tím celý ráno, oukej?“

Mávl jsem na knírače a objednal si něco k pití. Ta potřeba vypláchnout si pusu a zapomenout. Už je to pár let, ovšem pachuť ještě někde přebývá. Jako fakt jako.


Dnešní opruzi: ten zneuznaný michelinský kuchař, který v dnešním „hovězím vývaru“ nechal plavat kousky kuřecího. Chlape, v kuchařském pekle mají jeden kotel nachystaný jen a jen pro tebe.

Dnešní andělé: nejvyšší státní zástupce. Vážně jsem byl docela zvědavý, do kterého chlívečku ho dnes šoupnu.

Přečtěte si další zápisky

Fenomén retro: dřív bylo líp jen v naší hlavě

Skuhrání po starých zlatých časech začíná nabírat formu solidní online epidemie. Sbory fňukalů se pravidelně rozněžňují nad fotkami obalů podřadných čokolád z osmdesátek, zoufale uniformních sektorových kuchyní ze sedmdesátek či skenu jídelníčku ze smradlavého nádražního pajzlu z šedesátek. Ano, začali jsme vzpomínat a lačnit po všem, čemu jsme se ještě v devadesátkách smáli. Tedy všichni ne, ale lidí, toužících po minulosti, za poslední dvě dekády významně přibylo a neubývá. [1] Není pro jednoho lehké pochopit, proč falešnými vzpomínkami lžou sobě i druhým, ale pokusím se o to. Jedna věc je někdy si čas od času hezky zavzpomínat. Například na své dětství či mládí. Probrat staré fotky, vysvědčení, krabici se suvenýry z prázdnin, maturitní stužku, fotky dětí, když byly ještě malinké a kdo ví co ještě všechno pěkného. Pozitivní vzpomínky mívají obvykle pozitivní efekty. Celé to povzdychávání by mohlo být celkem fajn, pokud ale nedosáhne chorobného stadia. Například tehdy, když si necháte...

Neslyšíš přes sluchátka? Dostaneš přes držku.

Stalo se to letos v zimě, na cestě vlakem z Brna na sever Moravy. Mladý muž tehdy málem dostal, jak se říká, „po papuli“. V podstatě jen proto, že měl nasazená sluchátka. Avšak skutečně jen proto? Kořeny tohoto příběhu sahají až do druhé poloviny minulého století. Prvního července 1979 představila japonská firma SONY úžasné zařízení s názvem TSP-L2, které ovšem celý svět zná spíše jako Walkman... Celý text najdete na mém profilu na Seznam Médium.