Přeskočit na hlavní obsah

Kdopak je tu ten šťastný?

Vypadal trochu jako přerostlý včelí medvídek, kterému někdo ukradl černé pruhy. Zhruba metrákový, čtyřicetiletý včelí medvídek ve žluté mikině, která tak tak že zakrývala jeho povislý pivní břich. Medvídek s odřenou igelitkou z Alberta, ze které právě vylovil plechovku Starobrna. Loser jako když vyšije.


Na rozdíl od své loutkové předlohy si totiž Medvídek nijak neprozpěvoval, nepoletoval z květiny na květinu a nejevil takhle z dálky žádné zjevné známky spokojenosti nebo štěstí. To přeci poznáš i podle toho, že se (neúspěšně) snažil na perónu nakopnout holuba a samozřejmě podle toho, že v sedm ráno odvíčkoval první, a kdo ví jestli zrovna první, pivko.

Takhle se startuje den, když večer před tím těch pivek bylo příliš hodně (notorik amatér) nebo naopak příliš málo (pokročilý notorik). První notorická liga pak ráno rovnou nastartuje decákem něčeho s vyšším oktanovým číslem. Zkrátka pokud liješ už od božího rána, život se s tebou asi moc nemazlil. Nebo to ty ses nemazlil se životem?

Stál jsem si tam, Freudil si toho chudáka na dálku, analýzu mu dělal a promile mu měřil. A malinko nafoukaně děkoval Bohu, že už tolik let nekouřím, nepiju, nemám pupek, chodím do práce, píšu blogy, platím daně, všechno mi více – méně funguje ... teoreticky jsem tedy šťastný nad normu. Ne tak ještě nad jeho normu. A pak se Medvídek otočil směrem ke mně.

S jistou formou zvrácené elegance si odkrkl a usmál se. Naprosto bezelstně. To poznáš. Tam bylo všechno. Přesněji nebyl tam vůbec žádný problém, žádný stres, žádný tlak. Naopak jsem tam zahlédl, a to přísahám, maličký, kratičký, ale naprosto autentický pocit štěstí.

V ten okamžik byl Medvídek králem světa. Nevydrželo mu to pravda moc dlouho, ale byl. Na ten maličký moment byl. Zažil Úžasný Pocit Klidu a Štěstí. Někteří ho nezažijeme, jak je život dlouhý. Protože nechceme nebo neumíme nebo ani nevíme, že bychom mohli. Ale Medvídek, ten mohl, uměl a chtěl. Král.


Dnešní opruzi: lichožrout v mém koši na prádlo. Vypasený, tučný lichožrout. Grrr.

Dnešní andělé: Seduo.cz a jeden jejich online kurz, o kterém jsem tušil, že ho chci a potřebuji, jen jsem nevěděl, že vůbec je. A pak, v pravý čas, se objevil. Super, díky.

Přečtěte si další zápisky

Zdražujte si, ale nedělejte z nás blbce

Míval jsem tuze v oblibě čistič skel, který byl levný a účinný. Fungoval krásně, přičemž celá jeho alchymie spočívala v tom, že měl správný poměr vody a lihu. Ano, to je vše. Mezi nejlépe hodnocené čističe skel na trhu patří ty, které jsou složeny výhradně z vody a lihu. Recept je snadný: na jeden kýbl vody jedna flaška denaturáku a po lžičce tajných ingrediencí na barvu a vůni. Protřepat, zamíchat, cenu surovin vynásobit pěti až deseti, podle barevnosti etikety, a šup s tím na regály.  Leta jsem ho kupoval, když byl v akci tak křečkoval zásoby, a náramně si ho pochvaloval. Až do včerejška. To jsem se po dlouhé době stavil v kamenném obchodu s tím, že naberu dalších pár litrů. Nakonec jsem vzal jeden jediný. Cena kouzelného čističe se totiž od posledně vyhoupla nahoru bratru o polovinu, na rozdíl od mé výplaty. Přípravek, pravda, doznal jistých změn a vylepšení. Například už není modrý, ale čirý. To by vysvětlovalo ten nový přídomek „natural“ a čtyřlístky kolem. Jednoduše z receptu...

Broskev a kašmír na naše zadnice

Bloumal jsem kolem regálů a vybíral mezi bílým, modrým a zeleným, mezi dvojvrstvým a třívrstvým, mezi jumbo a de luxe plus, hledaje nějaký ten velejemný. Vybíral jsem a přebíral, až mi padl do oka a následně i do košíku nóbl model deluxe-cashmere-peach-comfort-new-design. Což byl toaleťáček fajnový tak, že po jeho kašmírovém pohlazení s embosovaným logem vaše zadnice zavrní blahem a zázračně se rozvoní po broskvích. Nebo to tak alespoň podle obalu vypadalo. Vzal jsem jich balík bratru za dvě stovky. Vzal jsem úmyslně ten nejdražší a nejjemnější, protože už posledně jsem byl pochválen, že mám doma hlaďoulinký toaletní papírek. No a já si pochval cením, pamatuji si je, a jako dobře vycvičený pejsek dělám pak ten pochválený kousek zas a znova. A tak se mi teď v koupelně vyzývavě nakrucují v držáčku kašmír a broskev. Psal jsem dvě stovky? Necelé. Ptáte se, co je to dnes za peníze, a proč to vůbec zmiňuji? Tak to je dobrý dotaz. Protože za dvě stovky dnes už nedostanete skoro nic. Anebo...